Kimse Dünya Liderlerinin Bunları Yaptığını Fark Etmedi .. Bak Ne Oldu?

Dünya Liderlerinin yaşadığı enteresan anları sizler için derledik. Peki Dünya’nın en tuhaf başkanları ve onların çılgın yaşam tarzlarına göz atamaya ne dersiniz. İlk olarak sizin için dünyanın en çok konuşulan liderlerinden biri olan Kim Jong Un’dan bahsedeceğiz.

Kim Jong Un:

Enteresan özellikleri ile dikkatleri üzerinde toplayan Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, pek çok kişi tarafından dünyanın en acımasız diktatörü olarak tanımlanıyor. Babasından gelen yetki sayesinde kendisini Kuzey Kore’nin başında bulan genç lider, Kuzey Kore halkına dayattığı kurallar ile tüm dünyanın tepkisini çekiyor. Kendi ülkesinde bir nevi tanrı rolüne soyunan çılgın liderin ortaya çıkamayan özelliklerinin neler olduğunu biliyor musunuz? İsviçre’de okuduğu dönemde Koreli yetkililerin kontrolünde olan Kim Jong Un, İsviçre’nin dünyaca meşhur peyniri emmantel peynirini çok seviyor ve havyar ve şampanyadan asal vazgeçemiyor.
Hobileri, saçları, Batı’ya karşı olan takıntıları ve kadınlara olan bakış açısı ile dünyadaki tüm liderlerden ayrılan Kim Jong Un’un en korkulan yanı ise dünyayının sonunu getirebilecek bir hataya imza atma ihitmalidir. Herhangi bir askeri deneyime sahip olmayan liderin ülkesinde Nükleer silahlara sahip olması tüm dünyayı tedirgin etmektedir.
Efsanelere göre Kim Jong Un, beş kişinin yiyeceği bir yemeği tek başına yiyebiliyor. Hatta bu liderin geçtiğimiz yıllarda aşırı et ve alkol tüketiminden dolayı yürüyemez hale geldiği görülmüştür. Bir süre bastonla dolaşan diktatörün, mide küçültme ameliyatı olduğu düşünülüyor. İsviçre’nin ünlü peyniri emmental ile havyara da bağımlığı olan Kim Jong Un, bir oturuşta iki şişe şampanya içiyor.

Hassanal Bolkiah:

Kraliçe Elizabeth tarafından şövalye ilan edilen Sultan Hassanal Bolkiah, Brueni Sultanluğı’nın 29. sultanı ve ilk başbakanı. Brunei gibi küçük bir ülkenin başbakanı olsa da Hassanal asla dünyanın gündeminden düşmüyor. Bunun sebebi ise sahip olduğu zenginlik. Uzun süredir ülkenin tek lideri ve tek kralı olmayı devam ettiren Hassanal, dünyanın en zengin ülke liderlerinin başında yer alıyor.
Brunei sultanı Bolkiah dünyanın en geniş otomobil koleksiyonlarından bir tanesine sahip. Bu liderin 500’ü Rolls-Royce olmak üzere garajında toplam 5 adet otomobil olduğu tahmin ediliyor. Aynı zamanda Bolkiah’ın şahsına ait, altın kaplamalarla döşenmiş bir Boeing 747 uçağı, 6 küçük uçak ve 2 helikopteri bulunuyor.
3 Eşinden toplam 13 çocuk sahibi olan bu liderin Brunei’de 1 milyar dolarlık eğlence parkı bulunuyor. Peki dünyanın en zengin liderinin nasıl bir yerde yaşadığını biliyor musunuz? Dünyanın en büyük 2. sarayında yaşayan Hassanal’ın sarayında 1788 altın kaplamalı olda, altın ve gümüş kaplamalı 257 tuvalet bulunuyor.

Kolinda Grabar-Kitarovic:

Dünyanın en güzel cumhurbaşkanı ile tanışmaya hazır mısınız? Hirvatistan cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarovic dünyadaki sayılı kadın liderlerden. Bu kadını diğer liderlerden ayıran ise mankenleri aratmayacak olan güzelliğidir. Dünya Kupası sırasında Hırvatistanı destekleyen ve tüm turnuvanın en çok takipo edilen isimlerinden bir tanesi olan Hırvat Lider, ilk olarak 2015 yılında ülkesinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını koymuştur. 2015 yılında gerçekleştirilen bu seçimlerde oyların yüzde 50,4’ünü alan Kolinda Grabar Kitaroviç yüzde 49,6 oy alan Ivo Josipovic’i geride bırakarak Hırvatistan Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Ülkesinin ilk kadın cumhurbaşkanı olan Kolinda, 1996 yılından beri Jakov Kitaroviç ile evli ve iki çocuk sahibi. İleri seviyede Hırvatça, İngilizce, İspanyolca ve Portekizce konuşaiblien Hırvat lider aynı zamanda Almanca, Fransızca ve İtalyanca’yı da diğer liderle anlaşacak kadar iyi biliyor.

Maha Vajiralongkorn:

Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden bir tanesi olan Tayland, bu durumdan her ne kadar rahatsız olsa da seks turizmi ile sıklıkla gündeme geliyor. Eğlence ve partilerin doruklarda yaşandığı  Tayland’ta da ülkenin başkanı bu parti ve eğlence sektörüne uyumlu birisi olmuştur. Her ne kadar ülkesinde askeri kıyafetler giyse de Tayland lideri Maha, dövemli ve yarı çıplak bir şekilde dolaşmayı tercih ediyor.
Geçtiğimiz günlerde düşük pantolnlu ve göbeği açık bir şekilde kameralara yakalanan lider, dünyanın gündemine oturmuştu.
Kral, Tayland halkı için ülkedeki en önemli insandır. Kralın fotoğrafı tüm binalarda, takvimlerde hatta evlerdeki buzdolaplarının üzerinde bile yer almaktadır.  Krallarına büyük bir saygı duyan Tayland halkı bu kralı tıpkı bir dini kahraman gibi görmektedir. Şehirde bulunan heykelinin önüne gelince eğilen yerliler her dakika bu krala saygılarını gösterirler. Ancak Tayland kralının gazeteler ve televizyonda yayınlanan görüntüleri bir çok kez tüm dünyanın tepkisini çekmiştir.

Kraliçe 2. Elizabeth:

Taç giydiği 1952 yılından itibaren o gün bugündür saltanatlığı hiç bırakmayan Kraliçe 2. Elizabet dünya tarihinin en uzun görev yapmış liderlerinden bir tanesidir. Sadece İngiltere’nin değil aynı zamanda tüm dünyanın en büyük liderlerinden bir tanesi olan Elizabeth’in enteresan ve ilginç özelliklerini öğrenmek ister misiniz?
Kraliçe Elizabeth’in yılda tam iki kez doğum günü kutladığını biliyor muydunuz? 250 yıllık bir  gelene dayanıyor. İlk kez 1748’de Kral 2. George’un asıl doğum günün kasım ayında kötü hava şartlarına denk gelmesi nedeniyle haziran ayında törensel bir doğum günü düzenlendiği biliniyor. Kraliyette bu gelenek günümüzde de devam ettirilmektedir.
Babası Kral VI. George’un ölümü ile 25 yaşındayken tahta geçen Elizabeth 66 yıldır tahta oturmaya devam ediyor. Tahta kalan en uzun isim olan Elizabeth aynı zamanda dünyanın en yaşlı hükümdarıdır.
Uluslararası ziyaretlerinde devlet başkanları tarafından kırmızı halıyla karşılanan Kraliçe’nin pasaporta ihtiyaç duymuyor. Ayrıca Kraliçe Elizabeth, İngiltere’de ruhsat ve ehliyet olmadan araba kullanma hakkına da sahip.
Xavier Bettel: 2013 yılından itibaren Lüksemburg başbakanlığını yürüten politikacı ve avukat Xavier Bettel, eşcinel kimliği ile biliniyor. Lüksemburg’un ilk eşcinsel başbakanı olan Xavier aynı zamanda eşcinsel evlilik yapan ilk AB lideridir.
2010 yılından itibaren birlikte yaşadığı Belçikalı mimarda geçtiğimiz yıllarda evlilik teklifi alan lider , Lüksemburg’Da eşcinsel evliliklere olanak tanıyan yasadan yararlanan ilk çiftlerden bir tanesi olmuşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir