Dünyanın En Garip Vücut Geliştiricilerini Gözleriyle Görmeyen İnanmıyor


Bugün sizlere dünyanın en güçlü ama bir o kadar da garip kaslarına sahip 5 vücut geliştirme sporcusundan bahsedeceğiz. Vücut geliştirme tarihine bir şekilde geçmiş olan bu 5 sporcu vücutları ve iri kaslarıyla görenleri şaşırtmaktadırlar. Eğer hazırsanız gelin bu güçlü kaslara insanlara birlikte bakalım.

1. Romario Dos Santos Alves :

22 yaşında fitness ve vücut geliştirmeye tutkuyla bağlanan Romario Dos Santos Alves model ve vücut geliştirme şampiyonu olmak için elinden gelen her şeyi yapmıştır. Öyle ki genç sporcu çok kısa süre içerisinde bambaşka bir görünüme kavuşmuş. Elbette bu büyük değişimin sırrı Synthol adı verilen kimyasal ilacı vücuduna enjekte etmesi. 3 yıl içinde kollarını 3’e katlayan sporcunun omuzlarının üzerinde bir omuz daha çıkmıştır. Ancak geçtiğimiz aylarda vücuduna enjekte ettiği kimyasallara bağımlı hale gelen Alves kollarını kaybetme riskiyle karşı karşıya gelmiş. Neyse ki doğru ve zamanında yapılan tedavilerle kollarını kaybetmekten kurtulmuştur.

2. Aditya Dev :

Dünyanın en küçük vücut geliştiricisi ile tanışın. 90 santimlik boyu ve 9 kilogramlık ağırlığıyla Aditya Dev yakın çevresinde Romeo olarak biliniyor. 1.5 kilogramlık halterleri zorlanmadan kaldırabilen Romeo küçük vücudunu geliştirmek için hocalarıyla birlikte saatlerce spor salonunda çalışıyormuş. Hindistan’da yaşayan Aditya Dev’in vücudunu görmek için her gün binlerce insan çalıştığı spor salonuna akın ediyorlarmış.

3. Gregg Valentino :

Hayatının 23 yılını vücut geliştirmeye adayan Valentino, Guinness Rekorlar Kitabına dünyanın en büyük pazılarına sahip kişi olarak girmeyi başarmış bir sporcudur. Ancak devasa pazılara sahip olabilmek için yarış atlarında kullanılan ve Amerika’da yasak olan steroid’i pazılarına enjekte etmeye başlamış. Fakat işler Valentino’nun beklediği gibi gitmemiş ve dokuları yavaş yavaş ölmeye başlamış.Tüm bunların sonucunda ise pazılarının şekilleri bozulmuş. Daha sonrasında ise, Amerika’da yasak olan steroidi kullanmak ve satmaktan hapse girmiş.

4. Moustafa Ismail :

Sırada Mısırlı bir vücut geliştiricisi var. 28 yaşındaki Moustafa Ismail 10 yıldır vücut geliştirme sporunu yapmakta. Bu 10 yıllık süreçte ağır idmanlar yapan, düzenli beslenen İsmail devasa kol kaslarına ve hep hayalini kurduğu güçlü bir fiziğe kavuşmuştur. İdeal görüntüye kavuştuktan sonra ailesini de yanına alarak Mısır’ı terk eden İsmail Amerika’ya yerleşmiş. Hala daha vücut geliştirmeye takıntı derecesinde bağlı olan Mustafa verdiği bir röportajda kollarını daha da büyükmek istediğini belirtmiş.

5. Ronnie Coleman :

Ronnie Coleman ise muazzam güçlü bir cüsseye sahip olabilmek için bir sürü ameliyat geçirmiş ve ölümcül antremanlar yapmıştır. Tüm bunların beraberinde 8 kere Mr.Olimpia, 1 Arnold Classic ve 16 profesyonel zafer kazanmıştır. Çoğu vücut geliştirici sporcuların aksine boyu uzun olan Ronnie’nin vücut ağırlığı ise 130 kg’dır. Ayrıca kol ölçüsü 60 cm, göğüs ölçüsü 1.52 olan Coleman birçok kişiye göre vücut geliştirme tarihinde bir efsanedir.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir