Bu Araba 200 MİLYON TL !!! Dünyanın En Pahalı Yeni Arabası (BUGATTI LA VOITURE NOIRE)

Bugün sizlere, içlerinde geçtiğimiz ay üretilen Bugatti’nin yeni modelininde yer aldığı, 2019 yılı itibariyle dünyada satılan en pahalı araçlardan bahsedeceğiz.

1.Bugatti Chiron:

Bugatti’nin çıkradığı en pahalı araç olan Chiron, Bugatti’nin daha önceki en pahalı aracı olan Veyron’u tahtından ederek lüks araç tutkunlarının gözde arabası haline gelmiştir. 15 milyon tl’lik fiyatı ile dudak uçuklatan bu arabadan dünyada sadece 500 adet üretilmiştir. Bu 500 araç içerisinden bir çoğu ise daha araba piyasaya çıkmadan önce lüks araba düşkünleri tarafından satın alınmıştır. Üreticiler tarafından ‘dünyanın en güçlü, en hızlı ve en lüks spor arabası olarak nitelendirilen bu araç, diğer spor arabaların aksine el yapımı olmasıyla öne çıkmaktadır. Veyron’daki gibi 8 litrelik W16 motora sahip olan Chiron’da ek olarak fazladan dört turbo daha bulunmaktadır. Ayrıca araçta Karbon fiber emme, 32 enjektör, titanyum egzoz ve yenilenmiş bir soğutma sistemi de yer almaktadır. Bu canavar otomobilin saatte 300 kilometrelik hıza erilme süresi ise sadece 13,6 saniye sürüyor.

2.Koeniggsegg One:

 2014 yılından bu yana en hızlı spor araba unvanını elinde bulunduran Koeniggsegg One, isevçli firmanın ürettiği en pahalı araçların arasında yer alıyor. Ürettiği beygir gücüyle neredeyse bir mucize yaratan aracın maksimum hızı saatte 450 kilometredir. Sadece 7 tane üretilen bu aracın yediside çıktığı sene lüks araba tutkunları tarafından satın alınmıştır. Sadece 197 kilogram ağırlığındaki bu aracın için 5 litrelik V89 motoru bulunmaktadır. Şuan istesenizde alamayacağınız arabanın ikinci el fiyatları ise 18 milyon tl’den başlıyor.

3.Lykan Hypersports:

250 adet 15 karatlık pırlanta kullanılarak hazırlanmış olan farlarıyla parasının hakkını sonuna kadar hak eden bu aracın hedef kitlesi ise lüks araç düşkünü arap zenginler. Zırh kaplamalı gövdesi, makas kapıları ve benzersiz iç dizaynı ile bu araç tıpkı bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünüyor. Hızlı ve Öfkeli filminin 7. filminde de kullanılan bu ara Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki polislerin kullanması için üretilmiştir. Lübnan menşeili bu otomobil firmasının ürettiği en güçlü otomobil olan Lykan Hypersports, 780 beygirlik gücü sayesinde saatte 395 kimotrelik hıza çıkabiliyor. Bu akılalmaz aracın fiyatı ise tahmin edebileceğiniz gibi çok yüksekdir. Sadece en özel kişilerin satın aldığı bu aracın fiyatı 19 milyon tl’den başlıyor.

4.Lamborghini Veneno:

 İspanyolca’da zehir kelimesi anlamına gelen Veneno isminin verildiği bu araç, Lamborghini’nin 50. yılına özel olarak üretilmiştir. Tıpkı bir uzay kapsülünü andıran otomobil kesinle fiyatının hakkını veriyor. Yedi vitesli tek kavramalı ISR otomatik şanzımanla birlikte gelen araç, 740 beygir gücüyle 100 kilometrelik hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor. Sadece 9 adet üretilen aracın çıkış fiyatı 20 milyon tl iken, günümüzde bu aracı satın alabilmek için en az 55 milyon tl’yi elinizdem çıkartmanız gerekebilir.

5.McLaren P1 GTR:

Formula bir için ürettiği araçlarla tanınan McLaren, yeni geliştirdiği yol otomobili olan P1 GTR modeliyle formula bir deneyimini sokaklara taşıyor. 3.8 litre V8 elektrikli motoru ile 1000 ps güç üeten bu araç dudak uçuklatan fiyatıyla bu listeye 5.sıradan girmeyi hak ediyor. Sadece 7 adet üretilen bu aracın direksiyonu ise F1 pilotu Lewis Hamilton’ın aracındaki direksiyon ile birebir benzerlik taşımaktadır. 986 beygir gücündeki bu aracın satış fiyatı ise 20 milyon tl’den başlamaktadır.

6.Koenigsegg CCXR Trevita:

 İsveççe’de ”üç beyaz” anlamına gelen ismi ile görücüye çıkan Trevita’nın fiyatının bu kadar pahalı ve popüler olmasının nedeni dünya ağır siklet boks şampiyonu Floyd Mayweather’dır. Eşsiz araba kolekisyonuna 30 milyon tl’yi bulan bu aracı kattıktan sonra dünyanın gündemine oturmuş ve arabanın popülerliğini arttırmıştır. 1060 beygirlik gücü sayesinde 0’dan 100’e 2,9 saniyede ulaşan aracın maksimum hızı ise 404 kilometrdir.

7.Mercedes-Benz Maybach Exelero:

 Tıpkı bir roketi andıran dünyanın en pahalı 2. arabası olan Mercedes’in bu özel modelinin diğer arabalardan ayrılan en büyük özelliği ise patlayan tekerlerini kendi kendine tamir etmesidir. 3 tonluk ağırlığıyla tıpkı bir tank gibi güçlü olan bu ara 0’dan 120 kilometre hıza 4 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum 351 kilometre hıza ulaşan bu aracın satış fiyatı ise 50 milyon tl’dir.

8.

Sırada herkesin merak ettiği dünyanın en pahalı otomobili var. Geçtiğimiz ayki Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılan Bugattini ‘’La voiture Noire’’ modeli, yüzonuncu yaşını kutlayan Fransız lüks ve spor otomil üreticisin çıkardığı gelmiş geçmiş en pahalı otomobildir. Türkçe’de ‘’ Siyah Araba’’ anlamına gelen bu model, el ile üretilmiş özel karbon fiber bir gövdeye sahiptir. 1500 beygir ve 160 nm tork üretebilen bu otomobilde aynı zamanda 4 turbolu 8 litrelik W16 motoru yer almaktadır. Sadece bir adet üretilen ve özel bir gösteriyle halka tanıtılan bu otomobilin fiyatı ise 200 milyon TL. Fuarda satışı gerçekleştirilen aracın yeni sahibinin kimliği ise açıklanmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir